Zbiórka publiczna „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”

Ruszyła ogólnopolska kwesta na upamiętnianie Żołnierzy Wyklętych.

Patronat Honorowy nad kwestą sprawują: Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i Stowarzyszenie Społeczno-Kombatanckie Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. Organizatorem kwesty jest, współpracująca ze Związkiem Żołnierzy NSZ, Fundacja im. Kazimierza Wielkiego (numer KRS: 0000446435). Numer pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej: 75/2014.

 

Datki prosimy przekazywać na specjalne konto bankowe o numerze: 27 2030 0045 1170 0000 0475 4760 lub do zaplombowanych puszek kwestarskich.

 

Cele zbiórki publicznej:
zebrane środki przeznaczone zostaną na propagowanie wiedzy, pamięci i tradycji polskiego podziemia niepodległościowego z lat 1939-1963, poprzez:
— budowę, remont nagrobków, pomników i tablic pamiątkowych,
— organizacje wykładów, spotkań i uroczystości z historykami i kombatantami, poświęconych Bohaterom podziemia niepodległościowego,
— opracowywanie i wydanie dokumentów źródłowych, broszur edukacyjnych dla dzieci i młodzieży o podziemiu niepodległościowym,
— produkcję filmu fabularyzowanego o losach podziemia niepodległościowego w czasie wojny.

 

Dołącz do naszego Newslettera

Jeżeli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o działaniach, publikacjach i wydarzeniach organizowanych przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego, zapisz się do naszego newslettera.