Wydaliśmy broszurę S. Jaworskiego „Związek Jaszczurczy, NSZ”

Pierwsze wydanie broszury Stanisława Jaworskiego „Związek Jaszczurczy, Narodowe Siły Zbrojne” zostało wydane na emigracji w 1982 roku w Chicago w środowisku weteranów NSZ-ZJ, nakładem pracy i środków samego Autora. Stanisław Jaworski nie miał dostępu do podstawowych dokumentów źródłowych i opierał się na jednostronnych relacjach innych weteranów NSZ-ZJ.

Niniejsze wydanie zostało poddane edycji korektorskiej, merytorycznej oraz opracowane naukowo i opatrzone przypisami przez historyka Leszka Żebrowskiego, specjalizującego się w tematyce historii polskiego podziemia niepodległościowego.

Inicjatorem ponownego wydania publikacji jest Arkadiusz Cimoch z koła Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych z Chicago i organizacji Narodowe Siły Zbrojne-Nowe Pokolenie Chicago. Wsparcia dla edycji udzieliły NSZ-Nowe Pokolenie Chicago, Okręg Szczecin Związku Żołnierzy NSZ, Zarząd Główny Związku Żołnierzy NSZ i Fundacja im. Kazimierza Wielkiego.

Karol Wołek
Prezes Fundacji im. Kazimierza Wielkiego
Prezes Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych

Dołącz do naszego Newslettera

Jeżeli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o działaniach, publikacjach i wydarzeniach organizowanych przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego, zapisz się do naszego newslettera.