1,5 podatku na rzecz Stowarzyszenia im. Kazimierza Wielkiego

Prosimy o wsparcie prowadzonej przez nas działalności poprzez przekazanie 1,5% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia im. Kazimierza Wielkiego.

Wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT lub CIT wpisać numer KRS 0000320750 i kwotę 1,5% podatku zaokrągloną do dziesiątek groszy w dół.

Poniżej prezentujemy wybrane inicjatywy i efekty dotychczasowej działalności naszego środowiska, które zrealizowaliśmy we współpracy z wieloma organizacjami, instytucjami, wolontariuszami i przy wsparciu osób dobrej woli:

Stworzyliśmy 4 murale na murach zakładów karnych na Lubelszczyźnie: Lublin, Włodawa, Opole Lubelskie, Zamość. Murale upamiętniają sylwetki Bohaterów walk o niepodległość Polski z czasów II wojny światowej i okresu powojennego oraz konspirację niepodległościową.


Zorganizowaliśmy I-VI Rajd Pieszy im. Wincentego Sowy ps. „Vis” w Janowie Lubelskim dla 100-300 uczniów szkół podstawowych i średnich, w trakcie którego uczestnicy zapoznali się z biografią Bohatera i miejscami pamięci polskiego podziemia niepodległościowego.


Wydaliśmy kilkanaście publikacji o żołnierzach podziemnego Wojska Polskiego z niepublikowanymi wcześniej wspomnieniami, dokumentami źródłowymi i zdjęciami.


Dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli zorganizować jeszcze więcej inicjatyw edukacyjnych, patriotycznych i kulturalnych.

Dołącz do naszego Newslettera

Jeżeli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o działaniach, publikacjach i wydarzeniach organizowanych przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego, zapisz się do naszego newslettera.