Przejście Szlakiem Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie

Prezentujemy relację filmową z Przejścia z Przewodnikiem po Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie.

Do 12 grudnia 2018 roku oprowadzaliśmy grupy uczniów wszystkich typów szkół, studentów, żołnierzy WOT i innych zainteresowanych po Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie. Dzięki inicjatywie uczestnicy przeszli po licznych miejscach związanych z polskim podziemiem niepodległościowym i okresem sowieckiej okupacji Polski po zakończeniu II wojny światowej. Zobaczyli najważniejsze miejsca związane z historią miasta w latach 1944-1963 oraz wzięli udział w pokazie umundurowania i wyposażenia żołnierzy wykonanym przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej Grenadiere.

Serdecznie dziękujemy za obecność i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach Przejścia z Przewodnikiem po Szlaku Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Lublinie.

Zadanie było dofinansowane ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” i zbiórki publicznej „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.