Maszt z flagą Polski w Miejscu Pamięci w Gminie Bystra-Sidzina

Miejsce Pamięci w Gminie Bystra-Sidzina od samego początku było inicjatywą lokalnej organizacji Małopolscy Patrioci.

W maju Miejsce Pamięci na terenie Bystrej Podhalańskiej, które nieustannie jest rozbudowywane, wzbogacono o 6-metrowy maszt z włókna szklanego z flagą naszego kraju, która jest jednym z symboli państwowych Rzeczypospolitej Polskiej.
Projekt został sfinansowany przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego ze zbiórki publicznej pt. „Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.
Członkowie Małopolskich Patriotów jako wolontariusze co roku aktywnie włączają się w kwestę. Dzięki zebranym środkom wspólnie upamiętniani są Bohaterowie polskiego podziemia niepodległościowego na terenie całej Polski poprzez m.in.: organizowanie wykładów otwartych, uroczystości rocznicowych i patriotycznych, organizację ogólnopolskiego konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, wydawanie publikacji, organizowanie wsparcia dla weteranów, organizacje rajdów, turniejów i innych przedsięwzięć upamiętniających Żołnierzy Wyklętych oraz budowę pomników i tablic ku czci Żołnierzy Wyklętych.

Dołącz do naszego Newslettera

Jeżeli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o działaniach, publikacjach i wydarzeniach organizowanych przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego, zapisz się do naszego newslettera.