Sprzątanie grobów i pomników żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego na Lubelszczyźnie

W związku z realizowanym przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego programem „Resocjalizacja przez patriotyzm” Osadzeni w Aresztach Śledczych i Zakładach Karnych na Lubelszczyźnie zadbali o groby i pomniki pamięci żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.

Celem odwiedzin żołnierskich mogił była żywa lekcja historii oraz budowanie postaw patriotycznych, obywatelskich i demokratycznych wśród osadzonych. Oprócz porządkowania grobu/pomnika, Osadzeni poznali historię miejsca pamięci, zapalili symboliczne znicze i złożyli kwiaty. Była to doskonała lekcja dbania o polskie dziedzictwo kulturowe i miejsca pamięci oraz poznawaniem tradycji lokalnych społeczności.

Większość z odwiedzonych mogił była w złym stanie i wymagała wiele nakładów pracy.

Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014–2020.

Dołącz do naszego Newslettera

Jeżeli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o działaniach, publikacjach i wydarzeniach organizowanych przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego, zapisz się do naszego newslettera.