III Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”

Fundacja Amor Patriae serdecznie zaprasza na III Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”, który odbędzie się w dniach 7-8.08.2020 r. w godz. 9:00-14:00 na strzelnicy w Osówce koło Lublina.

Memoriał organizują: Fundacja Amor Patriae i Fundacja im. Kazimierza Wielkiego przy współpracy z: Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Legia Akademicka i Sekcja Sportowo-Obronną Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

WSTĘP WOLNY.
Organizatorzy zapewniają nieodpłatnie dla zgłoszonych uczestników:
– szkolenie z bezpieczeństwa na strzelnicy oraz szkolenie strzeleckie pod okiem licencjonowanych instruktorów strzelectwa sportowego i prowadzących strzelanie
– udział z zawodach strzeleckich w 4 konkurencjach:

1. karabin historyczny
  2. pistolet historyczny
  3. karabin współczesny
  4. pistolet współczesny

– prelekcje historyka o polskim podziemiu niepodległościowym po II wojnie światowej
– catering
– zwycięzcy Memoriału otrzymają dyplomy, puchary i nagrody książkowe
III Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś” organizowany jest dla uczczenia pamięci żołnierza Wojska Polskiego, uczestnika wojny obronnej 1939 roku, żołnierza ZWZ-AK, jednego z ostatnich „Żołnierzy Wyklętych”, Józefa Franczaka ps. „Laluś”. Sierż. „Laluś” ukrywał się przez 18 lat, został zamordowany w wyniku komunistycznej obławy 21.10.1963 r.
Memoriał został dofinansowany ze środków Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych i zbiórki publicznej „Przywracamy Pamięć o Żołnierzach Wyklętych”.
Prosimy o zgłaszanie uczestników telefonicznie pod numerem tel.: 730-363-355 lub e-mailem: fundacja.fkw@gmail.com.  WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc jest ograniczona.