II Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”

Fundacja Amor Patriae serdecznie zaprasza na II Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś”, który odbędzie się w dniach 17-18.06.2019 r. w godz. 9:00-16:00 na strzelnicy KS „Sten” w Wąwolnicy k. Nałęczowa.

Memoriał organizują: Fundacja Amor Patriae przy współpracy z: Ministerstwem Obrony Narodowej, Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, Wojskiem Polskim, Arsenał Szkolenia Strzeleckie, Fundacją im. Kazimierza Wielkiego, Wąwolnickim Stowarzyszeniem Strzeleckim „STEN” i Sekcją Sportowo-Obronną Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Patronat Honorowy nad Memoriałem objął Lubelski Kurator Oświaty – Teresa Misiuk.

WSTĘP WOLNY.

Organizatorzy zapewniają nieodpłatnie dla zgłoszonych uczestników:

– szkolenie z bezpieczeństwa na strzelnicy oraz szkolenie strzeleckie pod okiem licencjonowanych instruktorów strzelectwa sportowego i prowadzących strzelanie

– udział z zawodach strzeleckich w 4 konkurencjach (po 24 pociski dla każdego uczestnika):

1. karabin historyczny
  2. pistolet historyczny
  3. karabin współczesny
  4. pistolet współczesny

– szkolenie z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez licencjonowanego ratownika medycznego

– prelekcje historyka o polskim podziemiu niepodległościowym po II wojnie światowej

– pokaz umundurowania, uzbrojenia i taktyki oddziałów partyzanckich w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznych „Grenadiere”

– catering

– zwycięzcy Memoriału otrzymają dyplomy, puchary i nagrody książkowe

– 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej zapowiedziała, że wystawi stoisko ze swoim sprzętem do oglądania dla uczestników II Memoriału im. „Lalusia”

II Memoriał im. sierż. Józefa Franczaka ps. „Laluś” organizowany jest dla uczczenia pamięci żołnierza Wojska Polskiego, uczestnika wojny obronnej 1939 roku, żołnierza ZWZ-AK, jednego z ostatnich „Żołnierzy Wyklętych”, Józefa Franczaka ps. „Laluś”. Sierż. „Laluś” ukrywał się przez 18 lat, został zamordowany w wyniku komunistycznej obławy 21.10.1963 r.

Memoriał został dofinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Prosimy o zgłaszanie uczestników telefonicznie pod numerem tel.: 730-363-355 lub e-mailem: fundacja.fkw@gmail.com. Należy podać: listę zgłaszanych uczestników (wystarczy imię i nazwisko) oraz nazwisko i nr tel. opiekuna grupy. Jest możliwość zgłoszeń indywidualnych. WSTĘP WOLNY. Liczba miejsc jest ograniczona.