Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim w Kielcach – relacja

W dniu 3 kwietnia 2023 roku w Kielcach odbyło się spotkanie z Leszkiem Żebrowskim. Tematem prelekcji byli Żołnierze Wyklęci i ich działalność. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego i Młodzież Wszechpolską Kielce.

Wydarzenia było związane z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych i miało na celu propagowanie oraz poszerzanie wiedzy na temat polskiego podziemia antykomunistycznego.

Prelegentem w trakcie wydarzenia był Leszek Żebrowski – polski historyk oraz publicysta, który przybliżył wszystkim uczestnikom spotkania tematykę związaną z Żołnierzami Wyklętymi, początkami istnienia PRLu oraz zbrodniami komunistycznymi na ziemiach polskich. Pan Leszek opowiedział również o swojej działalności społeczno-publicystycznej. Pod koniec spotkania publiczność mogła również zadać prelegentowi kilka pytań.

Wydarzenie sfinansowano z ze zbiórki publicznej „Przywracamy pamięć o Żołnierzach Wyklętych”, organizowanej przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego.

Dołącz do naszego Newslettera

Jeżeli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o działaniach, publikacjach i wydarzeniach organizowanych przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego, zapisz się do naszego newslettera.