Rajd Pamięci mjr. Józefa Kurasia ps. „Ogień”

W dniach 11–13 lutego w Bieszczadach odbył się Rajd Pamięci „Ognia” organizowany przez Fundację Kazimierza Wielkiego oraz Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

W rajdzie wzięli udział członkowie Sekcji Sportowo-Obronnej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Spędzili w Bieszczadach trzy dni, uczestnicząc w szkoleniach prowadzonych przez PartyzanciLubelszczyzny oraz zgłębiając historię patrona wydarzenia. Celem prowadzonych szkoleń było podniesienie sprawności proobronnych. Możliwość zastosowania w praktyce zdobytej podczas szkoleń wiedzy, i do tego w zimowych warunkach, bardzo się wszystkim podobała. Ekstremalne warunki terenowe wymusiły współpracę wśród członków grupy, a była ona konieczna do zrealizowania postawionych przed nimi zadań. Szkolenie w zasypanych śniegiem Bieszczadach na długo pozostanie w pamięci jego uczestników.

Członkami Sekcji Sportowo-Obronnej mogą zostać również osoby niebędące członkami Związku Żołnierzy NSZ oraz niepełnoletnie, za zgodą ich prawnych opiekunów. Po więcej informacji na temat SSO zapraszamy na stronę: https://www.nsz.com.pl/sso/

Dołącz do naszego Newslettera

Jeżeli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o działaniach, publikacjach i wydarzeniach organizowanych przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego, zapisz się do naszego newslettera.