Film ze społecznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu

Prezentujemy film ze społecznych obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu.

W dniu 11 lipca 2021 roku w Lublinie odbyły się Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego i Fundację im. Kazimierza Wielkiego. Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym świadków i członków rodzin pomordowanych: Janina Kalinowska, Stanisław Srokowski.

– Jeśli chcemy budować dobre stosunki między narodami, to nie wystarczy tylko powierzchowne pojednanie międzypaństwowe. Potrzebne jest pojednanie pomiędzy narodami. A to jest możliwe tylko i wyłącznie, kiedy to pojednanie będzie budowane na prawdzie, kiedy pomordowani zostaną z szacunkiem pochowani, kiedy będziemy wspólnie ze stroną ukraińską upamiętniali pomordowanych Polaków na terenach wschodnich Rzeczpospolitej Polskiej. – mówił Karol Wołek, prezes Fundacji im. Kazimierza Wielkiego.

Relacja zdjęciowa z obchodów: https://www.fkw.edu.pl/spoleczne-obchody-narodowego-dnia-pamieci-ofiar-ludobojstwa-na-wolyniu/

Dołącz do naszego Newslettera

Jeżeli chcesz na bieżąco otrzymywać informacje o działaniach, publikacjach i wydarzeniach organizowanych przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego, zapisz się do naszego newslettera.